29.11.2021. 09:39
Posjetite Učionicu budućnosti u sklopu izložbe Predmet: Hrvatski
Od 1. do 8. prosinca 2021. godine u Galeriji Klovićevi dvori održavat će se Učionica budućnosti na kojoj će se odvijati radionice za učenike i nastavnike. Na radionicama će se ... The post Posjetite Učionicu budućnosti u sklopu izložbe Predmet: Hrvatski appeared first on CARNET .

Aktivnosti robotičke skupine OŠ Meje
Autor: Josip Reić, 25. 3. 2021.

Unatoč epidemiji koronavirusa i svim ograničenjima koja nam je ona donijela, robotička grupa OŠ Meje i ove godine je aktivna. Naša škola sudjeluje u Croatian Makers ligi, natjecanju iz robotike koje organizira Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM). Posebno ističemo učenike petih razreda Juru S., Ivana V. i Evu K. koji su uspješno programirali robote te se naučili novim vještinama iz informatike, programiranja, automatike i robotike.

Učenici osmih razreda sudjelovali su u projektu Generacija Now 2021. koji organiziraju IRIM i Hrvatski telekom. S doniranom informatičkom opremom (mikroračunala Arduino i dodaci) izradili smo projekt na temu Digitalna igra/igračka. Zahvaljujemo učenicima 8.b razreda Dinu R., Roku M., Toniju L. i Vjeranu P. na sudjelovanju.

Što su točno naši učenici radili, pogledajte u priloženim videima klikom na opširnije.

Croatian Makers liga (5. razredi)

Projekt u sklopu natječaja Generacija Now 2020./2021.