Početak nastave u školi od 25.5.2020. za sve učenike razredne nastave
Autor: Tanja Laušić, 24. 5. 2020.

Poštovani roditelji/skrbnici,

U ponedjeljak, 25.5.2020. počinje redovna nastava u školi za sve učenike razredne nastave. Nastava će se odvijati prema uobičajenom rasporedu:

U 8,00 sati: 1. a, 2.a, 3.a, 3.b, 4.a i 4.b razred

U 11.30 sati: 1.b i 2.b razred

Važne napomene pogledajte pod OPŠIRNIJE.

Pred školom treba paziti na socijalnu distancu

- za ulazak u školu koristi se glavni ulaz

- roditelji ne ulaze u školsku zgradu

- roditelji/skrbnici čija djeca neće ići u školu, kao i inače, trebaju opravdati izostanak s nastave.

Molimo roditelje i učenike da poštuju sigurnosne mjere zaštite, te pažljivo pročitaju preporuke HZJZ.

• Rad u školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštivanje uputa HZJZ-a smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće, odnosno ostanak kod kuće te se omogućuje uključivanje sve djece u škole.
  • Roditelji/skrbnici ne moraju dovoditi djecu u škole. Ako ih dovode, ne ulaze u školsku zgradu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do ulaza pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1.5 m u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu.
  • Sukladno odluci roditelja, učenici u školu dolaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, kao što bi dolazili da epidemije nema.
  • Roditelji se ne okupljaju na ulazu u školsku zgradu.
  • Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu nego se javljaju telefonom ravnateljici škole i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.
  • Škola ne uzima izjave od roditelja radi uključivanju djeteta u ustanovu. Roditeljima treba omogućiti naknadno uključivanje djeteta u školu.
  • Roditelj/skrbnik treba se upoznati s Uputama HZJZ u cjelini
  • Roditelji su značajna karika u krugu povjerenja za učenje, ali i za podršku učeniku u općem razvoju, usvajanju vrijednosti i odgoja u cjelini.