HMOK 2020. u našoj školi
Autor: Ana Ostojić, 19. 5. 2020.

Hrvatska matematička olompijada za kadete (HMOK) je natjecanje za učenike 4., 5. i 6. razreda osnovne škole kojem je cilj popularizacija matematike i poticanje izvrsnosti u ranoj dobi. Natjecanje organizira Hrvatsko matematičko društvo u suradnji s lokalnim partnerima. Natjecanje nije zamjena za Državno natjecanje, već je novi oblik natjecanja iz matematike.

Iz naše škole pozvan je učenik 4. razreda Ivan Vuko mentorice Ane Bavčević koji je osvojio 2. mjesto na Županijskom natjecanju.

Pravila natjecanja opisuju kako će se i kada natjecanje provesti, te koji učenici imaju pravo sudjelovanja. Natjecanje se provodi u dva kola: prvo kolo će se održati na daljinu 6. lipnja 2020., a drugo kolo će učenici pisati u svojim županijama 23. lipnja 2020. Povjerenik za Splitsko-dalmatinsku županiju i član Organizacijskog odbora je naša učiteljica matematike Ana Ostojić.

U ovom trenutku možemo potvrditi da je za veće centre potvrđena suradnja s OŠ Augusta Šenoe u Zagrebu, Centrom izvrsnosti u Varaždinu i OŠ Meje u Splitu

Za sve daljnje informacije o prijavama molimo da pratite stranicu https://natjecanja.math.hr/hmok2020/