Program za roditelje "BITI DOBAR RODITELJ"
Autor: Tanja Laušić, 27. 10. 2016.

U našoj školi započeo je edukativni i iskustveni program "Biti dobar roditelj". Nositelj programa je Obiteljski centar Splitsko-dalmatinske županije u partnerstvu s OŠ Meje.

Cilj programa je učenje o roditeljstvu i ovladavanje roditeljskim vještinama i postupcima dobrog roditeljstva. Program je namijenjen roditeljima djece u dobi od 7-11 godina, pojedinačno ili oba roditelja koji žele više saznati o sebi i svom odnosu prema djeci u obiteljskom kontekstu.

Susreti su radioničkog tipa u šest radionica. Svaka radionica uključuje izlaganje na određenu temu, vježbe u koje su roditelji sudionici aktivno uključeni i razgovore u kojima se razmjenjuju iskustva i daju pojašnjenja. Radionice se odvijaju svakih 15 dana u popodnevnim satima u prostoriji škole u trajanju od 60 minuta. Radionice vode dvije iskusne psihologinje koje imaju dodatna znanja za vođenje grupa i iskustvo u radu s roditeljima i djecom.