NATJEČAJ za popunu radnog mjesta: Tajnik/ca Škole
Autor: Mia Barač, 17. 5. 2021.

za popunu radnog mjesta:

Tajnik/ca Škole - 1 izvršitelj/ica s punim radnim vremenom, 40 sati tjedno, na neodređeno radno vrijeme, rad u matičnoj školi;

Opći uvjet: Prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 5/12., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 152/14., 7/17., 68/18., 98/19., i 64/20.), prema članku 8., Pravilnika o radu Osnovne škole Meje i Pravilniku o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje Osnovne škole Meje.

Uvjeti za tajnika Škole su:

a) završen sveučilišni diplomski studij pravne struke ili specijalistički diplomski stručni studij javne uprave,

b) završen preddiplomski stručni studij upravne struke, ako se na natječaj ne javi osoba iz točke a).

Vlastoručno potpisana prijava na natječaj mora sadržavati:

-osobno ime,

-adresu stanovanja,

-kontakt; broj mobitela ili telefona

-e- mail adresu

-naziv radnog mjesta na koje se prijavljuje

Uz vlastoručno potpisanu prijavu kandidati su dužni dostaviti slijedeću dokumentaciju:

-životopis;

-dokaz o državljanstvu;

-dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja;

-uvjerenje nadležnog suda da podnositelj prijave nije pod istragom i da se protiv podnositelja prijave  ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106. Zakona, ne stariji od 30 dana od dana objave natječaja;

-elektronički zapis ili potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

Dokumenti se prilažu u neovjerenom presliku. Nakon odabira kandidata, odabrani kandidat dostavit će poslodavcu originalne dokumente ili ovjerene preslike originala.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola pod jednakim uvjetima.

Radni odnos u školskoj ustanovi ne može zasnovati osoba za koju postoje zapreke iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 5/12., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 152/14., 7/17., 68/18., 98/19., i 64/20.)

Kandidati koji se javljaju na natječaj i pozivaju se na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom propisu trebaju se u prijavi pozvati na to pravo i dužni su dostaviti sve dokaze o ostvarivanju prava prednosti pri zapošljavanju, te imaju prednost u odnosu na ostale kandidate/kinje samo pod jednakim uvjetima.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji ( Narodne novine 121/17, 98/19) uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaze propisane člankom 103.stavkom 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji ( Narodne novine 121/17, 98/19).

Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva, https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//NG/12%20Prosinac/Zapo%C5%A1ljavanje//Popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju.pdf

Sve kandidate koji su pravodobno dostavili potpunu vlastoručno potpisanu prijavu sa svim prilozima odnosno ispravama i koji ispunjavaju uvjete natječaja Povjerenstvo će pozvati na procjenu odnosno testiranje najmanje pet dana prije dana određenog za procjenu odnosno testiranje. U pozivu će biti naveden način i područje procjene odnosno testiranja. Poziv će se dostaviti putem elektroničke pošte na e- mail kandidata i bit će objavljen na javno dostupnim mrežnim stranicama Škole.

Kandidati koji su pravodobno podnijeli potpunu vlastoručno potpisanu prijavu te ispunjavaju uvjete natječaja obvezni su pristupiti procjeni, odnosno testiranju prema odredbama Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje:

Kandidat koji nije pristupio procjeni odnosno testiranju ne smatra se kandidatom.

Kandidati vlastoručno potpisanom prijavom na natječaj daju privolu za obradu osobnih podataka navedenih u svim dostavljenim prilozima odnosno ispravama za potrebe javnog natječaja sukladno važećim propisima o zaštiti osobnih podataka.

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objavljivanja na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i internet stranicama i oglasnoj ploči Škole.

Datum objave na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i mrežnim stranicama i oglasnoj ploči  Škole je 17. svibnja 2021. godine.

Rok natječaja je od 18. svibnja 2021. godine do 25. svibnja 2021. godine

Nepravodobne, nepotpune i vlastoručno nepotpisane prijave neće se razmatrati.

Prijave s potrebnom dokumentacijom dostaviti osobno u tajništvo ili na adresu Škole:

Osnovna škola Meje, Gunjačina 1, 21000  Split.

sa OBVEZNOM naznakom “za natječaj” - naziv radnog mjesta za koje se kandidat prijavljuje.

Sve kandidate izvijestit će se o rezultatima natječaja na isti način u roku od petnaest dana od dana sklapanja ugovora o radu s izabranim kandidatom, osim ako posebnim propisom nije drugačije određeno.

Kandidate se izvješćuje putem mrežnih stranica Škole, osim ako posebnim propisom nije drugačije određeno.

Ravnateljica:

Majda Asanović