Dioklecijanova škrinjica - 3.a
Autor: Jadranka Gegić Blajić, 19. 3. 2018.

U petak, 16. 03. 2018. godine su učenici trećih razreda naše škole sudjelovali u projektu Dioklecijanova škrinjica te razgledali Dioklecijanovu palaču u pratnji turističkih vodiča.

FOTO...

Početak razgledavanja je bila maketa Dioklecijanove palače na istočnom dijelu Rive, kroz južna (Mjedena) vrata smo ušli u  Podrume, doznali zašto su neki dijelovi još uvijek zatrpani i nedostupni posjetiteljima, popeli se na Peristil, naučili stara imena glavnih ulica u Palači, pogledali Vestibul i na njemu našoj Nori zapjevali "Sretan rođendan".

Razgledali smo Katedralu sv. Duje, prošetali do Jupiterovog hrama i prošli kroz ulicu "pusti me proć".

Kroz zapadna (Željezna) vrata smo došli do Pjace gdje je završilo naše putovanje kroz Palaču i njenu povijest.

Unatoč ružnom vremenu, uživali smo u otkrivanju mnogih tajni o nastanku "najlipšeg grada na svitu" - našega Splita!