Projekt „Početak je pola cijeloga“
Autor: Sanja Mamić, 28. 11. 2016.

Ove školske godine započeli smo suradnju s  Nastavnim zavodom za javno zdravstvo – SDŽ (Služba za mentalno zdravlje) kroz projekt “Početak je pola cijeloga“.

Naši  učenici  2.a, 4.a te petih i šestih razreda crtali su i slikali ilustracije za knjigu „Zaštita mentalnog zdravlja djece i mladih - uloga javnozdravstvenih projekata“.

S knjižničarkom Sanjom i učiteljicama Marijom, Jadrankom i Katjom  istraživali smo i maštali koji su to počeci koji nas vode do cijeloga - slovo do abecede, nota do glazbe, jedna grana do cijelog stabla, kap kiše do bujice rijeke...

Od mnoštva kreativnih  radova za naslovicu knjige izabran je rad Luke Katića (4.a), a rad Sare Barišić (4.a).  upotpunio  jeunutrašnjost knjige. Posebno svečano je bilo u Sveučilišnoj knjižnici (25. 11. 2016.)  na predstavljanju knjige i izložbi likovnih radova nastalih u projektu.

Na izložbi su prikazani i „Plakati za dušu“ koji prate i prezentiraju dvadesetogodišnji rad Nastavnog zavoda za javno zdravstvo kroz  razne  projekte koji su ostvareni sa mladima. Među njima se nalazi i plakat Tanje Č. koji je bio službeni plakat za Svjetski dan mentalnog zdravlja, također nastao u sklopu ovog projekta.

Izložbu plakata ugostit ćemo i u našoj školi ... a nakon toga se seli i druge osnovne škole u Splitu.

Galerija slika