Čitamo mi u obitelji svi
Autor: Sanja Mamić, 8. 3. 2019.

Tko  petkom nosi kući dva ruksaka umjesto jednog, tko čita tati knjige preko Skypea znaju učenici 3.a razreda koji ove godine sudjeluju u projektu poticanja čitanja Čitamo mi u obitelji svi.

Treću godinu za redom učenici i njihovi roditelji, u sklopu ovog projekta, čitaju zajedno sedam novih i zanimljivih knjiga koje se nalaze u knjižničnom ruksaku.

Kod svakog učenika ruksak  „gostuje“ pet dana  U srijedu učenik vraća ruksak u školu i ima prigodu prepričati sve lijepo i zanimljivo što je doživio. U ruksaku, osim knjiga, nalazi se i bilježnica dojmova u kojoj učenici opisuju svoje lijepe trenutke tijekom zajedničkog čitanja.

Važno je napomenuti da nije potrebno pročitati sve knjige od korica do korica, već izabrati ponešto zanimljivo. Cilj projekta je poticanje čitanja i razvoj tehnike čitanja, na način da se i roditeljima ukaže na važnost čitanja pred djecom i s djecom.

Projekt je organizirala Hrvatska mreža školskih knjižničara. U našoj školi provode ga knjižničarka Sanja i učiteljice Silvija i Ivna.

Nadamo se da će svi članovi obitelji pronaći nešto zanimljivo i poučno!

Svima želimo ugodno obiteljsko druženje s knjigama !

Više o ovom projektu možete saznati na https://sites.google.com/a/knjiznicari.hr/citamo-mi-u-obitelji-svi/

Galerija slika