Književni susret
Autor: Sanja Mamić, 14. 11. 2017.

Na završnoj svečanosti obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige ugostili smo književnika Mladena Kopjara. Autor je deset knjiga za djecu koje su vrlo čitane u našoj knjižnici. Unatoč vremenskim neprilikama, stigao je iz Varaždina direktno u našu školu, gdje su ga nestrpljivo čekali učenici razredne nastave(1.a, 2.a,2.b, 3a). Nakon pozdravnih riječi knjižničarke i upoznavanja, pisac nam je pročitao priču iz knjige Čokoladne godine.

GALERIJA SLIKA...

Zanimljive događaje glavnog lika, dječaka Darka, već smo dobro upoznali čestim čitanjem ove knjige u razredu.

Uz mnogobrojna učenička pitanja koja su postavili, saznali smo koliko dugo ju je pisao, jesu li likovi iz knjige stvarne osobe iz njegova života, gdje pronalazi inspiraciju i još puno toga. Čuli  smo da nije lako odabrati naslov knjige,da mu je najdraža knjiga Koko i duhovi i da sada piše dvije knjige istovremeno.

Za uspomenu na ovaj susret poklonili smo mu sliku sastavljenu od dječjih ilustracija, koje prikazuju Darka i njegovo odrastanje. Izradili su je učenici 2.a razreda.

Potom je uslijedilo potpisivanje knjiga uz obavezno fotografiranje.

Najvažnije pitanje ostavili smo za kraj „Kad će izaći novi nastavak Čokoladnih godina“?