25.9. Mediteranski dan obale
Autor: Marko Čupić, 26. 9. 2020.

Mediteranski dan obale, međunarodni je dan koji se obilježava u zemljama na Sredozemlju svakog 25. rujna. Kampanju je pokrenuo 2007. UN-ov mediteranski centar za obale Priority Actions Programme/Regional Activity Centre (PAP/RAC) radi jačanja svijesti o vrijednosti obalnih područja te potrebi unaprjeđenja sustava planiranja i upravljanja tim vrijednim područjima, a sve radi postizanja održivog razvoja.

PAP/RAC uz pomoć odabranih lokalnih partnera svake godine organizira središnju proslavu u jednoj mediteranskoj zemlji, dok se ostale zemlje pridružuju svojim inicijativama. Na ovaj dan slavi se ljepota sredozemnih obala i života na njima te upozorava na činjenice koliko su one krhke i izložene raznim ugrozama, najviše od strane čovjeka.

Učenici 7.a i 7. b razreda ovaj dan su obilježili izradom plakata te sudjelovanjem u online radionici i natječaju za najbolji sastav ili pjesmu na ovu temu te crtež morskih životinja: periske, glavate želve (kornjače) ili morskog psa.

25.9. Mediteranski dan obale
Autor: Marko Čupić, 26. 9. 2020.