Zlatna večer matematike 2018.
Autor: Ana Ostojić, 2. 12. 2018.

4.prosinca 2018. od 16:00 do 21:00 u Etnografskom muzeju(iza Vestibula) i Staroj gradskoj vijećnici na Pjaci održava se 6. po redu Zlatna večer matematike. Zlatna večer matematike je javni događaj otvoren za sve ljubitelje matematike od vrtićke dobi, učenike, studente, roditelje, djede i bake i sve one koje u matematici prepoznaju izazov. Našu će školu predstavljati učenici 7. razreda s mentoricom Anom Ostojić s projektom Fibonaccijevi brojevi u prirodi. Raspored svih aktivnosti možete pratiti na mrežnim stranicama https://zvm-split-2018.weebly.com/

I ove godine u organizaciji učitelja i nastavnika matematike Splitsko – dalmatinske županije, Agencije za odgoj i obrazovanje, Podružnica Split, uz podršku grada Splita, te udruga STEAM, CROST, MENSA i Enigmatskog kluba „Božidar Vranicki“

4.prosinca 2018. od 16:00 do 21:00 u Etnografskom muzeju(iza Vestibula) i Staroj gradskoj vijećnici na Pjaci održava se Zlatna večer matematike.

Učenici i njihovi nastavnici iz više osnovnih i srednjih škola grada Splita i okolice pripremili su niz zabavnih aktivnosti, zagonetki i kvizova u cilju popularizacije matematike.
Svi posjetioci imat će priliku sudjelovati aktivno u brojnim igrama, rješavati zagonetke i upoznati matematičke zanimljivosti.
Sve matematičke radionice i izlaganja ove su godine inspirirane sljedećim temama:
- Godina matematičke biologije
​- Umjetnost i matematika