2. međuškolsko natjecanje iz emocionalne pismenosti
Autor: Tanja Laušić, 27. 11. 2018.

Središnji događaj Mjeseca borbe protiv alkoholizma i drugih ovisnosti bilo je 2. međuškolsko natjecanje iz emocionalne pismenosti na županijskoj razini, održano u OŠ Žrnovnici 16.11.2018. godine.

Čestitamo našim učenicima koji su se vrijedno pripremali i koji su sudjelovali u natjecanju: Bepo Bašić, Lara Matkovac, Zita Buković (6.a razred); Šimun Pavlović, Marita Miodrag i Ela Karakaš (6.b razred).

Na timskom natjecanju naši učenici su osvojili drugo mjesto!!!

Na sljedećoj poveznici pogledajte reportažu s natjecanja.

Na ovom jedinstvenom događaju sudjelovalo je 14 predstavnika škola iz SD županije. Više od 1500 učenika i njihovih mentora izabralo je predstavnike na razini škole za završno natjecanje. Uz nadzor stručnog i učeničkog povjerenstva pratili su se i bodovali provedba i rezultati. Natjecanje se održalo na grupnoj i pojedinačnoj razini. U kreativnom dijelu natjecanja timovi su dramskim izričajem pokušali riješiti svakodnevne školske i/ili životne poteškoće kao što su rizična ponašanje, ovisnost, strah od škole, nasilje i/ili stres. Vještine komunikacije i mogućnost empatizacije s vršnjacima bile su važan dio natjecanja. Kroz sve aktivnosti potaknut je emocionalni razvoj s ciljem zaštite i unapređenja mentalnog zdravlja djece i mladih.

Malo atmosfere s natjecanja i priprema možete vidjeti ovdje.