PB VATROGASCI
Autor: Jadranka Gegić Blajić, 8. 5. 2018.

Na Dan svetog Florijana - zaštitnika vatrogasaca učenici 2. i 3. razreda produženog boravka sa svojim učiteljicama Silvijom i Jadrankom otišli su u posjet splitskoj Javnoj vatrogasnoj postrojbi.

Nakon kratke prezentacije naših likovnih i literarnih radova o vatrogascima, koju su oni nagradili velikim pljeskom, krenuli smo u obilazak vatrogasne postrojbe.

Divni su nas vatrogasci uvodili strpljivo u tajne svog zanata, a oduševljenju nije bilo kraja kada su nas podizali u 42 metra visokoj dizalici za gašenje požara na neboderima.

Kao pravi vatrogasci isprobali smo vatrogasne šljemove, gasili smo zamišljeni požar pravim vatrogasnim šmrkom i vozikali se u malom vatrogasnom vozilu namijenjenom kretanju kroz gradsku jezgru, od milja nazvan "Getaninom".

Proučili smo i sadržaj pravih vatrogasnih vozila koji sudjeluju u spašavanju unesrećenih u potresu, poplavi ili prometnoj nesreći, a vidjeli smo i obuku mladih, budućih vatrogasaca.

Sretni i puni dojmova, vratili smo se u školu s darovanim crvenim balonima.

FOTO...