World Maths Day 7.3.2018.
Autor: Ana Ostojić, 1. 3. 2018.

Ove se godine 7.3.2018. UNICEF ponovo organizira World Maths Day, natjecanje između vršnjaka u cijelom svijetu u kratkim matematičkim zadatcima prilagođenim uzrastu djeteta. Učenici igraju od kuće na engleskom jeziku. Jedna igra traje 60 sekundi, a dijete prelazi iz nižeg u viši nivo. Na poveznici  worldmathsday.com/#unicef  možete pročitati više.

Svjetski dan matematike jedan je od najvećih globalnih obrazovnih događaja. Cilj mu je popularizirati aritmetičke zadatke na zabavan i smislen način. Namijenjen je svim učenicima osnovnih i srednjih škola. Zadatke mogu rješavati učenici svih godišta bez obzira na njihovo znanje matematike.

Pitanja su raspoređena u pet kategorija: zbrajanje, oduzimanje, množenje, dijeljenje i jednostavne jednadžbe. U svakoj igri/kategoriji učenik ima jednu minutu da odgovori na koliko je moguće više pitanja. Razina težine zadataka prilagođena je uzrastu učenika.

Priznanja pojedincima i razredima

Najboljih 10 učenika iz svake od kategorija dobiva zlatnu medalju, a najboljih 50 učenika priznanje putem pošte. Najboljih 10 razreda osvaja trofeje, a najboljih 50 razreda priznanja.

Sudjelovanje je besplatno, a održava se pod pokroviteljstvom UNICEF-a.

Naša će škola ove godine sudjelovati po prvi puta.

Nakon registracije svaki će učenik dobiti šifru pa će s njom moći ući i u probne igrice za zagrijavanje.

World Maths Day započinje 7.3.2018. po vremenu zemlje koja prva na Zemaljskoj kugli ulazi u taj dan i traje 48 sati.

Uživajte u matematici i sretno!

Učiteljica matematike  Ana Ostojić