Terenska nastava Smiljan -Kuterevo
Autor: Marko Čupić, 10. 10. 2017.

Učenici  5.-8. razreda ostvarili su 5. listopada Terensku nastavu u Kuterevu i Smiljanu. U Kuterevu, selu na obronku Velebita, nalazi se utočište za medvjediće koji su ostali bez majke, a za koje se brinu volonteri iz cijelog svijeta. Nakon zanimljivog izlaganja  lokalnog vodiča o životu udomljenih medvjeda posjetili smo ih u njihovim nastambama.

Zatim je slijedio odlazak u Smiljan, rodno mjesto Nikole Tesle, inovatora oko 700 izuma. Tu smo gledali film o Tesli, obišli multimedijalni centar, saznali mnogo zanimljivih stvari o Tesli. Razgledali smo rodnu kuću i njegove najpoznatije izume mogli smo vidjeti izbliza, u umanjenom mjerilu. Ostalo je malo vremena i za igru.

Kući smo stigli puni dojmova presretni što je i ova terenska nastava ispunila naša očekivanja.

SLIKE:http://os-meje-st.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=277