Ekskurzija sedmaša
Autor: Ivana Hrga, 14. 6. 2016.

Učenici sedmih razreda od 6. do 10. lipnja išli su na školsku ekskurziju u Hrvatsko Zagorje.

U nastavku pročitajte izvješće s puta i pogledajte fotografije.

Ekskurzija  je u potpunosti realizirana kako je planirano.

Na put smo krenuli 6. 6. 2016. U 8.00.

Na putu do cilja zaustavili smo se u Ozlju i razgledali grad kao i u Krašiću u kojem smo obišli crkvu i poslušali predavanje o blaženom Alojziju Stepincu. U kasnim poslijepodnevnim satima stigli smo u Tuheljske Toplice i smjestili se u hotelu Well. Do večere djeca su se okupala u bazenima, a nakon večere zabavljali do spavanja.

Drugog dana putovanja posjetili smo dvorac Trakošćan, a nakon toga Muzej neandertalskog pračovjeka u Krapini kao i nalazište Hušnjakovo. Ručali smo u Trakošćanu, a nakon ručka posjetili barokni grad Varaždin. Po povratku u hotel djeca su se kupala, a nakon večere išli na ples, potom na spavanje.

Trećeg dana posjetili smo Zagreb. Najprije smo otišli na HTV  i upoznali se sa studijima i tehnikama funkcioniranja televizije i televizijskih zanimanja. U podne smo razgledali Sabor RH. Tu smo se upoznali s poviješću demokracije u RH, a potom i nazočili plenarnoj sjednici kao gosti promatrači. Nakon razgledanja grada u pratnji stručnog vodiča, otišli smo u Maksimir gdje smo ručali i razgledali ZOO. Po povratku u hotel ponovno smo imali kupanje, ples i noćenje.

Četvrtog dana razgledali smo dvorac Veliki Tabor. Potom smo posjetili trgovački centar (outlet) i ručali na seoskom imanju u blizini granice sa Slovenijom. Po povratku u hotel kupanje, večera ,zabava i noćenje.

Petog dana smo se odjavili iz hotela i krenuli kući. Usput smo posjetili Muzej seljačkih buna i dvorac Oršić. Na putu smo se zaustavili u Ogulinu, rodnom mjestu Ivane Brlić Mažuranić gdje smo ručali i razgledali grad. Nakon toga smo krenuli prema Splitu uz kraća zaustavljanja i u Split došli oko 20.00 sati.

Na putovanju nismo imali nikakvih neprilika. Djeca su bila izuzetno dobra. Autobus je bio uredan, vozač ugodan, hrana i smještaj odlični, a vodič Hrvoje nam je pomagao u svakoj prilici i divno se odnosio i prema učenicima i prema učiteljima. Želimo pohvaliti njegovu profesionalnost kao i agenciju Eridan koja je organizirala ovu ekskurziju.

Čitava ekskurzija je odrađena u pratnji učitelja Marka Čupića, Ivane Hrga-razrednice 7.b i Marijane Zaro-razrednice 7.a razreda.

U Splitu 13. lipnja 2016.                                                    Vođa puta

Marijana Zaro

FOTOGALERIJA