HRVATSKA LOGO LIGA
Autor: Marijana Polić Kuko, 5. 5. 2016.

S ciljem popularizacije programiranja među najmlađim učenicima Hrvatski savez informatičara u 2016. godini pokreće program Hrvatska Logo Liga. Riječ je o natjecanju u programiranju u programskom jeziku Logo koje će se provoditi kroz šest kola tijekom školske godine, te na kojem mogu sudjelovati svi učenici osnovnih škola Republike Hrvatske.

Ove godine kreće pilot sezona sa dva eksperimentalna kola:

1. kolo: od 7. do 14. svibnja
2. kolo: od 28. svibnja do 4. lipnja

Natjecanje je namijenjeno učenicima osnovnih škola, od 1. do 8. razreda,
Jedan učenik se može natjecati samo za jednu ekipu i tijekom jedne natjecateljske sezone u pravilu ne može mijenjati ekipu za koju se natječe.
Broj natjecatelja u jednoj ekipi nije ograničen, a ekipa se može sastojati i od samo jednog natjecatelja.

Pozivam sve zainteresirane učenike da se prijave na natjecanje kao dio ekipa ili kao samostalni natjecatelji.

Više informacija potražite na http://logoliga.hsin.hr/pravila.php