Državno natjecanje iz biologije
Autor: Renata Silić, 27. 4. 2016.

Nakon osvojenog 2. mjesta na Državnom natjecanju iz kemije naš Luka ponovio je svoj uspjeh osvojivši 2. mjesto na Državnom natjecanju iz biologije!

Potvrdio je još jednom svoje znanje i nadarenost među konkurencijom 10 veličanstvenih pozvanih u kategoriji osmog razreda koji su predhodno prošli razine školskih i županijskih natjecanja.

Iznimno smo ponosni na našeg Luku i nadamo se da će i drugi učenici krenuti njegovim putem.

Nakon završenog natjecanja iz kemije u periodu od 21.-24.travnja održano je natjecanje iz biologije.

Škola domaćin bila je OŠ Ivan Lacković Croata u Kalinovcu,a smješteni smo i dalje bili u hotelu Picok u Đurđevcu.

Mi smo se tu već udomaćili i čekali smo natjecatelje iz biologije da nam se pridruže.

U petak, s početkom u 9.00 održano je natjecanje u kategoriji znanja.Za to vrijeme mentori su išli u razgled malog mjesta Kalinovca i upoznali se sa običajima i kulturnim znamenitostima ovog lijepog kraja.

Nakon završenog prvog dana natjecanja posjetili smo poznate Đurđevačke pijeske, Zavičajni muzej i Konjički klub Đurđevački graničari.

Sutradan smo poslušali interesantne prezentacije učeničkih istraživačkih radova koje smo mogli i osobno ocijeniti.

Posljednjeg dana organiziran je razgled Starog grada i svećana dodjela priznanja

Luka se ponovno popeo na postolje osvojivši drugo mjesto!

Svi učenici, sudionici ovog natjecanja su pobjednici jer je veliki uspjeh i čast doći do ove razine natjecanja.

Luka je zaslužio posebnu pohvalu budući se iz Podravine vraća kući sa osvojena dva druga mjesta!

Galerija fotografija :