Upis djece u prvi razred za školsku godinu 2016./2017.
Autor: Tanja Laušić, 29. 1. 2016.

Prema Planu upisa Ureda državne uprave u Splitsko – dalmatinskoj županiji prijave za upis u 1. razred vrše se preko mrežnih stranica  Ureda državne uprave od 08. do 19. veljače 2016. elektronskim putem na obrascu prijave www.udu-sdz.hr

Školski obveznici su:

- djeca rođena od 1.travnja 2009. do 31. ožujka 2010.

-djeca za koju roditelji žele prijevremeni upis

-djeca kojima je 2015./16. rješenjem Ureda odgođen upis

- djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa

Roditelj, odnosno staratelj obavezno se treba javiti školi u vremenu od 07. do 14. ožujka 2016. svaki radni dan od 9 do 12 sati radi dogovora o terminu utvrđivanja psihofizičke spremnosti za školu.

UPUTE O PROCEDURI PRIJAVA I UPISA

Roditelj/staratelj dužan je prijaviti dijete doraslo za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2016./2017. u vremenu od 08. do 19. veljače 2016. i to elektronskim putem na obrascu prijave upisa (http://www.udu-sdz.hr/PROSVJETA/upisi/output/Pocetak.htm. Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenom na web stranici Ureda državne uprave.

Nakon objavljene prijave djeteta u pripadajuću školu, roditelj odnosno staratelj obavezno se treba javiti Školi u vremenu od 07. do 14. ožujka 2016. god. svakog radnog dana u vremenu od 9 do 12 sati radi dogovora o terminu testiranja djeteta i liječničkom pregledu. Prilikom predupisa nije potrebna nazočnost djeteta. Roditelj obavezno prilaže slijedeće dokumente (fotokopije):

- rodni list

- domovnica

-  OIB djeteta

OBAVIJEST ZA UPIS U PRODUŽENI BORAVAK

Roditelji čija djeca ne pripadaju upisnom području naše škole, a žele dijete upisati u  produženi boravak dužni su prijaviti i testirati dijete u matičnoj školi.

Istovremeno u navedenom terminu (od 07.-14.03.2016. od 9 do 12 sati) prijavljuju dijete i u našu školu radi evidencije.

Svi roditelji koji upisuju djecu u produženi boravak u našoj školi, osim gore navedenih dokumenata obavezno prilažu još i ove dokumente:

-  uvjerenje o prebivalištu za dijete i jednog roditelja

- potvrde o radnom odnosu roditelja

Lijepo molimo sve roditelje da se pridržavaju ovih uputa i termina upisa.

Dobro nam došli!

Stručna služba škole                          Ravnateljica: Majda Asanović