Državno natjecanje iz biologije
Autor: Renata Silić, 23. 4. 2015.

U periodu od 23.04.-26.04. učenik Luka Bulić Bračulj sudjelovao je na Državnom natjecanju iz biologije koje se ove godine održalo u Zadru.

Sretnio smo što je Luka na tom natjecanju pokazao svoje znanje,stekao nove prijatelje i nova životna iskustva.

Kući smo se vratili sa osvojenim drugim mjestom.

ČESTITAMO LUKI NA IZUZETNOM USPJEHU!!!!smiley

Natjecanje je trajalo u periodu od 23.04. -26.04.

Prvog dana natjecanja svi smo se iz različitih dijelova Hrvatske okupili u hotelu Donat u Zadru.

Toga smo dana dobili uputstva u način organizacije natjecanja.

Drugoga dana, nakon doručka otišli smo u gimnaziju gdje je Luka od 9-10.30 pristupio natjecanju.

Popodne dok su članovi povjerenstva ispravljali testove učenici i mentori poslušali su zanimljivo predavanje prof.dr.sc.Duje Lisičića na temu :"Ljubavni život životinja"

Imali smo čast slikati se na Trgu pet bunara sa uglednim profesorom PMF-a iz Zagreba.

Tada je slijedio najzanimljiviji dio,prvi rezultati i nakon toga tablica sa konačnim poretkom natjecatelja.

LUKA JE OSVOJIO DRUGO MJESTO!

Sutradan smo proveli jedan opušten dan uživajući u razgledu Muzeja antičkog stakla i zanimljivom predavanju prof.dr.sc.Marije Heffer na temu : "Osjetila".

Posljednjeg dana najuzbudljiviji dio ..proglašenje najboljih među najboljima!

Svi učenici sudionici natjecanja su pobjednici jer velika je čast doći do ove razine natjecanja.

Dok su se naši prijatelji,učenici i mentori iz Splita vraćali autobusom za Split mi smo sa nekolicinom učenika i njihovih mentora otišli dalje na drugo Državno  natjecanje iz kemije koje se održavalo u Solarisu.

Stekli smo nove prijatelje iz Splita,Šibenika , proširili svoje horizonte u znanju, a ujedno stekli i iskustvo možda za neko novo Državno natjecanje.

Fotografije sa natjecanja: