Ostvarivanje prava na novčani bon za nabavku školskih udžbenika u školskoj godini 2014./2015.
Autor: Marijana Polić Kuko, 20. 6. 2014.

O B A V I J E S T

osnovnim školama u Splitu i roditeljima učenika osnovnih škola sa prebivalištem na području grada Splita u svezi ostvarivanja prava na novčani bon za nabavku školskih udžbenika u školskoj godini 2014./2015.

Grad Split je osigurao u svom Proračunu sredstva za pokriće dijela troškova nabavke školskih udžbenika u školskoj godini 2014./2015.

Za sve učenike 1. razreda koji sa svojim roditeljima/skrbnicima/udomiteljima imaju prebivalište na području grada Splita a pohađaju neku od osnovnih škola čiji je osnivač Grad Split, osigurat će se novčani bon u iznosu od 200,00 kuna.

Postupak za učenike 1. razreda:

Preuzimanje novčanog bona za navedenu kategoriju učenika vršit će se u tajništvu osnovne škole  radnim danom  od 09,00 do 13,00 sati u razdoblju od 18. 08.2014. g. do 29. 08. 2014. g.

Prilikom preuzimanja novčanog bona roditelj/skrbnik/udomitelj učenika je obvezan  potpisati izjavu o preuzimanju novčanog bona (obrazac izjave može se preuzeti u školi), te priložiti preslik osobne iskaznice  za oba roditelja/skrbnika/udomitelja.

Za učenike 1. razreda koji  u školskoj 2014./2015. godini pohađaju program produženog boravka i cjelodnevne nastave preuzimanje bonova vršit će se isključivo u školi u kojoj su upisani u program produženog boravka i cjelodnevne nastave a ne prema mjestu prebivališta, odnosno upisnom području određenom Mrežom osnovnih škola na području grada Splita.

Pravo na novčani bon ostvaruju i učenici koji sa svojim roditeljima/skrbnicima/udomiteljima imaju prebivalište na području grada Splita a pohađaju neku od osnovnih škola na području drugih gradova i općina.

Roditelji ove kategorije učenika pisani Zahtjev za ostvarivanje prava na novčani bon za kupnju školskih udžbenika za  učenike 1. razreda u školskoj 2014./2015. godini dostavljaju  Službi za obrazovanje i znanost Grada Splita  putem Centralne pisarnice,   najkasnije do 14.07.2014.godine.  Uz zahtjev je potrebno priložiti potvrdu osnovne škole o upisu u 1. razred i preslike osobne iskaznice za oba roditelja.