Posjet Etnograskom muzeju i Gradskom kazalištu mladih
Autor: Marko Čupić, 7. 2. 2020.

U petak, 7.2. učenici 5. i 6. razreda sa svojim razrednicima nakon nastave uputili su se u posjet Etnografskom muzeju na izložbu „Hrvatska nematerijalna kulturna baština na UNESCO-vim listama”. Putem fotografija, tekstova, filmskih i zvučnih zapisa te autentičnih predmeta na izložbi je predstavljeno trinaest izričaja, vještina i običaja iz Hrvatske, koji su zadovoljili stroga i zahtjevna pravila natječaja za upis na UNESCO-ovu listu nematerijalne kulturne baštine. Zanimljivo, Hrvatska je prva u Europi, a treća u svijetu po broju nematerijalnih dobara na ovoj listi.

Nakon što su učenici produbili svoja znanja o bećarcu, međimurskoj popijevci i klapskom pjevanju o čemu uče na satu glazbene kulture došao je na red hrvatski jezik. Pošli smo na predstavu „Postolar i vrag”, inače lektirni naslov naših šetaša u Gradsko kazalište mladih. Predstava je na moderan, duhovit i živopisan način dočarala istoimeno djelo Augusta Šenoe. Ovaj naš kulturni petak upotpunilo je lijepo vrijeme pa je ostalo malo vremena za šetnju i druženje.

FOTO:http://os-meje-st.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=420