3. međuškolsko natjecanje iz emocionalne pismenosti
Autor: Tanja Laušić, 12. 12. 2019.

Učenici 6.a razreda: Đerek Mia, Matkovac Roko i Orlandini Pia, te učenici 6.b razreda: Bezić Dora, Dragan Antea, Milišić Antonio i Perkušić Ante, sudjelovali su na 3. međuškolskom natjecanju iz emocionalne pismenosti koje je održano u u OŠ Srinjine.

Ovaj projekt ima za cilj zaštitu i unapređenje mentalnog zdravlja djece i mladih. Nositelj projektnih aktivnosti je Nastavni zavod za javno zdravstvo Splitsko – dalmatinske županije/Služba za mentalno zdravlje. Nastao je u suradnji s partnerima i suradnicima iz odgojno – obrazovnog i zdravstvenog sustava uz potporu Ministarstva zdravstva RH, Splitsko – dalmatinske županije i odobrenje Ministarstva znanosti i obrazovanja RH.

Učenici su se za natjecanje pripremali pod vodstvom školske psihologinje Tanje Laušić i knjižničarke Sanje Mamić. Uvježbavali su kartice s pitanjima iz emocionalne pismenosti i osmišljavali scenske improvizacije na brojne zadane teme i problemske situacije.

Učenici su s veseljem sudjelovali u natjecanju i s nestrpljenjem iščekivali rezultate. Prvo mjesto osvojila je OŠ Žnjan – Pazdigrad. Iako nisu osvojli prvo mjesto, naši učenici proveli su lijepo i kvalitetno vrijeme u druženju, igri i učenju sa svojim vršnjacima i mentorima.

Malo atmosfere s natjecanja možete vidjeti ovdje.